Letní školy památkové technologie 2017

Zveme vás na pátý ročník letních škol památkové technologie. Zatímco jarní termíny byly určeny pokročilým zájemcům, mimořádný podzimní termín je určen začátečníkům, kteří získají základní znalosti a dovednosti při záchraně a obnově historických vápenných omítek.

 

Mimořádný termín letní školy památkové technologie pro začátečníky se uskuteční 14. a 15. září v jedinečném barokním areálu kláštera Plasy.

Škola se zaměří na předání základních znalostí, dovedností a souvislostí při záchraně a obnově historických vápenných omítek. Frekventanti získají nový pohled na historické omítky, dozvědí se o jejich hodnotách a funkcích i o smyslu jejich ochrany. V praktické části kurzu si pak vyzkoušejí postupy přípravy vápenné kaše a vápenné malty, naučí se základům omítání, doplňování a napojování historických omítek.

Jarní termíny byly otevřeny speciálně pro pokročilé zájemce, kteří již absolvovali základní úroveň školy v předchozích letech. Cílem bylo navázat a rozšířit znalosti a dovednosti získané v základní úrovni školy. Kurzy byly zaměřené na záchranu a doplňování omítkové rustiky ve vápenném systému a restaurování vápenných omítek ve vápenném systému.

Podrobný program a závaznou přihlášku si můžete stáhnout níže.

program a přihláška