Letní škola památkové technologie pro pokročilé - ZRUŠENO

Letní škola byla vzhledem k situaci s COVID-19 zrušena, počítáme s náhradním termínem v roce 2021. Děkujeme za pochopení.

Na rok 2020 je připraven další ročník letní školy památkové technologie, tentokrát pro pokročilé zájemce. Tématem školy je Záchrana a doplňování vápenných omítek. Škola se bude konat v termínu 21.- 23. května 2020 na Státním zámku Uherčice.  

 

 

Škola se bude věnovat obnově omítky ohradní zdi štěpnice Státního zámku Uherčice. Specifikem bude příprava vápenných malt, omítek  a konsolidantů přímo na místě. Náplní školy bude vyhodnocení stavu zdiva, návrh postupu prací, záchrana dochovaných a doplnění nových ploch omítek. Lektoři školy jsou prof. Ing. arch. akad. Arch. Václav Girsa, vedoucí ústavu památkové péče FA ČVUT a Ing. Dagmar Michoinová, PhD., vedoucí odboru technologické laboratoře NPÚ, autoři mezinárodně oceňovaného konzervačního postupu záchrany historických vápenných omítek.

 

Škola je určena pro vlastníky historických staveb, řemeslníky, restaurátory, projektanty a architekty působící na poli záchrany historických staveb, památkáře, studenty oborů dotýkajících se ochrany památek a další zájemce.

Podmínkou účasti je absolvování základní úrovně školy z předchozích let.

 

V případě zájmu o účast prosím pošlete vyplněnou závaznou přihlášku na e-mailovou adresu: setunska.gabriela@npu.cz.  Děkujeme a těšíme se na Vás.

Pohled na průběh letní školy v roce 2019 naleznete ve Fotogalerii a více o školách a předchozích aktivitách se dozvíte v našem Archivu.